Nasz pierwszy wyjazd studyjny odbył się z udziałem młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 – Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku, która w dniach 4–5 marca 2026 r. uczestniczyła w XXVIII Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX w Targi Kielce.
ENEX 2026 to nie tylko targi – to także szereg wydarzeń tematycznych, takich jak:
- Forum Pomp Ciepła – nowoczesne technologie grzewcze i trendy w ogrzewnictwie
- Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii – fotowoltaika, magazynowanie energii i integracja systemów OZE
- PSME Smart Energy Forum – inteligentne systemy zarządzania energią, technologie wodorowe i magazyny energii
Poza udziałem w wydarzeniu, uczniowie zwiedzili także piękne miasto Kielce pod opieką przewodnika, poznając jego historię i ciekawostki.
ENEX to największe wydarzenie łączące energetykę konwencjonalną z odnawialnymi źródłami energii – od fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynów energii, po elektromobilność i inteligentne systemy zarządzania. To była świetna okazja, by zdobyć wiedzę, zobaczyć nowoczesne technologie i rozwijać swoje zainteresowania w branży energetycznej.
Dziękujemy uczniom ZS nr 2 - CKU w Kluczborku za aktywny udział i już nie możemy się doczekać kolejnych wyjazdów studyjnych!